Maurice Lacroix

Maurice Lacroix, saat yapımındaki ustalığını güçlü ve özgün tasarımlarla birleştirerek İsviçre’nin en önemli lüks saat markalarından biri oluyor.

Zürih’te Desco von Schulthess şirketine bağlı olarak 1975 yılında kurulan Maurice Lacroix, İsviçre saat endüstrisinin en genç markalarından. Kurulan ilk atölyelerinde saat sektörünün önde gelen firmalarına üretim ve montaj konusunda hizmet veren şirket, daha sonra kendi markasını taşıyan ilk saatini piyasaya sürüyor. Sektörde üretici konumunda bulunan marka, camından kayış tokasına kadar her bir parçası tamamen el işçiliğiyle yapılan mekanik saatler üretiyor. Klasik, kaliteli ve şık saat sevenlerin ilgi odağı olan Maurice Lacroix saatleri farklı modelleriyle herkese hitap ediyor.

Ustalık, yenilik, tasarım ve özgünlük gibi benimsediği güçlü değerlerden yola çıkarak mekanik saat yapımı konusunda önemli gelişmelere imza atan Maurice Lacroix, mekanik saatlerden oluşan Masterpiece adlı koleksiyonu ile adından bir hayli söz ettiriyor. 2005 yılında piyasaya sürülen ve üretimi 30 adetle sınırlandırılan platin kasalı Masterpiece Tourbillon Rétrograde modeli, markanın imajına katkıda bulunurken, saat dünyasında da prestij kazanmasını sağlıyor. Bu serinin tamamlayıcısı niteliğindeki Masterpiece Power of Love Ladies ise Maurice Lacroix bayan saat modelleri arasında bulunuyor. Maurice Lacroix Les Classiques Chronographe, Pontos serileri ile de saat severlere farklı seçenekler sunuyor.

Maurice Lacroix, saate ilgi duyanların ve onun kişiyi tanımlayan önemli bir aksesuar olduğunu bilenlerin seçimi olan mekanik saatlerin yanında quartz (pilli) modeller de üretiyor. Seçkin modeller ve sunduğu çeşitlerle saat tutkunlarının beklentilerini karşılıyor.

Size değer katacak olan Maurice Lacroix saatlerini kategori sayfasından inceleyebilir, tarzınızı yansıtan saati bulduğunuzda Konyalı Saat güvencesiyle satın alabilirsiniz.