Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü, hem yaz hem de kış mevsiminde gözleri koruma amaçlı takılan bir aksesuar olmanın yanı sıra, günümüzde şıklığımızı tamamlayan en önemli aksesuarlar arasında yer almaktadır. Tıpkı kol saatleri gibi, fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra, birbirinden farklı modellerle, hem kadın hem de erkeklerin yılın 4 mevsimi yanlarından ayırmadıkları vazgeçilmez aksesuarlar arasında gözlük de bulunmaktadır. Kadın ve erkek gözlük modelleri, farklı renk, farklı çerçeve ve farklı cam seçenekleri ile gözlerimizi güneşin ve rüzgarın zararlı etkilerine karşı koruma altına alırken, hem spor hem de klasik tarza hitap edecek şekilde tasarlanmaktadır.

Geçmişte sadece yaz aylarında rağbet gören ve sadece güneşli havalarda kullanma ihtiyacı hissedilen gözlüklerden bir tane edinmek yeterliyken, günümüzde sunulan çeşitlilik ve gözlük markalarının farklı tasarımları ile neredeyse her kombine farklı gözlük takılmaktadır. Sadece güneşli havalarda takılmak üzere kutularda saklanan bu ürün, artık kış aylarının, akşam saatlerinin hatta kapalı mekanların dahi vazgeçilmez aksesuarlarından biri olma özelliğini göstermektedir.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü modelleri, kadın - erkek ayrımı haricinde, farklı çerçeve şekli, çerçeve malzemesi, cam rengi, çerçeve rengi gibi özelliklerle farklı tarzlara hitap etmektedir. Küçük detaylarla şıklık sunan, zarif modellerin yanı sıra, taşlı, süslemeli, dikkat çeken renklerde cama sahip gözlük modelleri de dikkat çekmek isteyen kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Her yılın güneş gözlüğü modası değişmekle birlikte, gözlük seçimi, sıradan bir aksesuar seçimi değildir. Göz yapısı, yüz yapısı, göz sağlığı gibi durumlar göz önünde bulundurularak yapılması gereken seçimler içerisinde en önemli kriterlerden biri de kaliteli ve markalı gözlük seçimidir. 1951 yılından bu yana saat sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Konyalı Saat, online alışveriş sitesinde %100 orijinal gözlük modelleriyle de müşterilerine güvenilir alışveriş hizmeti sunmaktadır.