Bulova

1875 yılında New York'ta kurulduğu günden beri sadece saat üreten dünyaca ünlü Amerikan markası Bulova saat, saatte bilim ve sanatı buluşturan tasarımlarıyla göz dolduruyor.

Amerika’nın dünyaca ünlü saat markası Bulova, tam 1875’ten beri sadece ve sadece saat üretiyor. Bulova saatin kurucusu Joseph Bulova’nın New York’ta küçük bir dükkânda üretmeye başladığı eşsiz saatler, bugün dünyanın her köşesinde talep görüyor. ABD’de saati popüler hale getiren marka olarak bilinen Bulova saat, ilk radyo ve televizyon reklamları veren saat markası olarak tarihte yerini almış durumda. Henüz saatin gündelik hayatta yaygınlaşmadığı, kol saatinin fazla kullanılmadığı bir dönemde “Amerika Bulova saati konuşuyor” sloganıyla zihinlerde yer eden Bulova saat, zaman diliminin doğru bir şekilde ölçülmesi için yaptığı bilimsel çalışmalarla da, saat tarihine adını altın harflerle yazdıran bir marka. Dünyaca ünlü Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Nasa’yla yıllarca süren işbirliği sonucunda, Nasa’nın ilk aya çıkış denemelerinde de kullandığı zaman ölçme araçlarını geliştiren Bulova; bu deneyimlerini gelecek kuşaklara aktarmak için Bulova Saatçilik Okulu’nu kurar.

Bulova saatin tarihe katkıları bunlarla sınırlı değil. Dünyada ilk elektronik saat üretimini 1931 yılında gerçekleştirerek çığır açan Bulova, tasarımda kendi geliştirdiği normlarla bütün bir saat piyasasını etkiliyor. Kol saatinin ilk yaygınlaştığı dönemde tasarladığı yuvarlak hatlı saatlerle piyasaya hâkim olan Joseph Bulova, ardından geliştirdiği köşeli saat tasarımlarıyla tek rakibinin kendisi olduğunu iddia ediyor. Bulova saat bugün klasik tasarımlı saatlerden modern görünümlü saatlere; elmas tasarımlı saatlerden askeri alanda kullanılan kusursuz saatlere kadar birçok farklı alanda saat üretimine devam ediyor.Farlı özelliklerde ve tasarımda Bulova erkek saat modelleri ve birbirinden güzel Bulova bayan saat modelleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firma, çok farklı beğenileri olan kimseleri, saati sadece saat üreten Bulova’dan almaya çağırıyor. Teknolojik ve sportif tasarımıyla dikkat çeken Swiss Percheron, 60'lı yıllara damgasını vuran Bulova klasiği ·Swiss Telc, klasik tarzı modern tasarımla birleştirenSwiss Murren gibi serileriyle Bulova saat, farklı zevklere uygun saatler üretiyor.

1951’den bu güne saat sektöründe kendisine güvenilir bir yer edinen Konyalı Saat, ABD’nin en önemli markalarından Bulova saatin resmi distribütörü olarak bu kaliteyi sizlerle buluşturuyor. Siz de tarzınıza en uygun Bulova saati kategori sayfasından seçebilir, orijinal saatinizi Konyalı Saat güvencesiyle gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.